Kulturalny weekend w powiecie konińskim

Swojskie smaczne jadło, rękodzieło ludowe, znakomita muzyka ludowa i orkiestrowa zdominowały miniony weekend w naszym powiecie. Od dożynek w Wilczynie, poprzez jarmarki: Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu i Jarmark św. Augustyna w Kawnicach aż do Pikniku Orkiestr w Rychwale. Dla miłośników kultury ludowej i tradycji był to wyjątkowo interesujący weekend.

Na dwa weekendowe dni Licheń stał się ogólnopolskim centrum aktywności Kół Gospodyń Wiejskich. W sobotę kilkadziesiąt kół z powiatu konińskiego oraz Podkarpacia, Zamojszczyzny i innych regionów w Polsce prezentowało swoje kulinarne i wokalne umiejętności. O tym jak smaczne potrawy postawiono na stołach w Licheniu świadczył tłum chętnych do skosztowania smakołyków regionalnych. A czekać było warto!
Kontynuacją sobotniego jarmarku była niedzielna II Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich.

Niezwykle ciekawe pracę rękodzielników można było podziwiać podczas Jarmarku św. Augustyna, który odbył się w Kawnicach. Zaproszenie do udziału w jarmarku przyjęło 20 artystów, a jego finałem był koncert charyzmatycznego muzyka Józefa Skrzeka w miejscowym kościele.

Muzyka – aż przez dwa dni – dominowała w gminie Rychwał. Po raz dziewiąty miasto to stało się powiatową stolicą muzyki orkiestrowej. Podczas Pikniku Orkiestr „Rychwalskie Impresje Muzyczne” na stadionie miejskim zaprezentowały się orkiestry z Kleczewa, Wierzbinka, Rzgowa, Starego Miasta, Pyzdr, Orkiestra Dęta OSP „Qantum” w Rychwale oraz z Austrii – orkiestra Trachtenkapelle Musikverein Strengberg.
Szczególnie imponująco wyglądała jak zawsze parada orkiestr, która przeszła od Rynku do stadionu.
Kulturalny weekend w powiecie konińskim