Starosta Koniński z Przewodniczącym Rady Powiatu Konińskiego gościli na Spotkaniu Noworocznym u Wojewody Wielkopolskiego

W sobotę 7 stycznia br. Małgorzata Waszak – Starosta Koniński oraz Janusz Stankiewicz – Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego gościli na Spotkaniu Noworocznym, organizowanym przez Piotra Florka – Wojewodę Wielkopolskiego oraz Marka Woźniaka – Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W spotkaniu, które jak co roku odbyło się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza uczestniczyli licznie przedstawiciele samorządu z całej Wielkopolski, parlamentarzyści, a także przedstawiciele środowisk kultury.

Podczas spotkania tradycyjnie już wręczona została Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego. Tegorocznym laureatem przyznawanego za „czynienie dobra” wyróżnienia został prof. Maciej Kurpisz z Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Po części oficjalnej wszyscy obecni mogli wysłuchać koncertu noworocznego „Film w Filharmonii”.