Skocz do zawartości

Styczeń

Aktualności

Ruszył plebiscyt na Najlepszą Gminę Regionu Konińskiego

Ruszył plebiscyt na "Najlepszą Gminę Regionu Konińskiego". Jest to przedsięwzięcie towarzyszące pierwszemu Rankingowi Gmin Regionu Konińskiego, który organizują wspólnie PWSZ w Koninie oraz Radio Konin.

Która gmina jest najlepszym miejscem do osiedlenia się? Gdzie żyje się najlepiej? Odpowiedzi na te pytania poszukujemy, przygotowując "Ranking Gmin Subregionu Konińskiego". Odbywa się on na 2 płaszczyznach. Pierwsza - to opracowanie naukowe, którym zajmuje się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. W jego ramach gminy zostają poddane badaniu aktywności społeczno-gospodarczej w 11 aspektach. Mówimy o tym - z udziałem samorządowców - co środę na antenie radia na 95,8 FM. Patronat nad "Rankingiem Gmin Subregionu Konińskiego" objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz starostowie powiatów regionu konińskiego. 

Druga płaszczyzna rankingu - organizowana przez Radio Konin - opiera się na opinii mieszkańców, którzy zechcą wziąć udział w plebiscycie sms-owym. Wybieramy, w opinii uczestników plebiscytu, "Najlepszą Gminę Subregionu Konińskiego". Przedsięwzięcie to kierujemy do mieszkańców gmin wiejskich i miejsko-wiejskich położonych w byłym województwie konińskim. Koszt  jednego sms-a to 1,23 zł brutto. Szczegóły: http://konin24.info/web.php/a,119

Plebiscyt sms-owy potrwa do końca lutego. O jego wynikach poinformujemy na antenie Radia Konin i na portalu www.konin24.info. Specjalny certyfikat wręczymy też 8 marca w PWSZ wójtowi bądź burmistrzowi zarządzającemu gminą, która wygrała w plebiscycie. Stanie się to podczas podczas  podsumowującego ranking od strony naukowej seminarium, do udziału w którym zaprosimy samorządowców. Tydzień później w ramach radiowego pasma "Temat dnia" na jeden dzień oddamy laureatowi antenę Radia KONIN.

źródło: Radio Konin

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting