Powiat na imprezach targowych

Jak przekonać turystów, że właśnie nasz powiat jest wymarzonym miejscem do wypoczynku? Gdzie i w jaki sposób prezentować nasze piękne żeglowne jeziora, różnorodność gatunków fauny i flory, dobra spuścizny kulturowej?

W odpowiedzi na te i inne pytania, Starostwo Powiatowe w Koninie konsekwentnie realizuje spójną strategię działań w zakresie promocji turystyki. Jednym z jej elementów jest udział powiatu w imprezach turystycznych.

Prezentacja walorów przyrodniczo-krajobrazowych powiatu konińskiego na imprezach targowych w kraju i zagranicą, stała się już tradycją. Od kilku lat konińskie Starostwo traktuje ekspozycje targowe jako jedną z podstawowych form promocji turystyki.

Udział w imprezach targowych daje możliwość profesjonalnej prezentacji produktów turystycznych powiatu, tworzenia jego marki i kreowania wizerunku. To także doskonała okazja do zarekomendowania ofert podmiotów turystycznych działających na naszym terenie.

Podczas targów wykorzystywany jest podstawowy zestaw instrumentów promocyjnych: foldery, mapy, przewodniki i ulotki, projekcje filmów prezentujących walory turystyczno-krajoznawcze powiatu, a także degustacje potraw regionalnych, czy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla zwiedzających.

Dzięki temu, oferty wypoczynku nad konińskimi jeziorami, wczasy w gospodarstwach agroturystycznych i ośrodkach wypoczynkowych cieszą się zainteresowaniem wśród mieszkańców rożnych regionów naszego kraju.

Do tej pory, powiat koniński prezentował się jako interesujące miejsce dla turystyki przyjazdowej oraz pobytowej na targach: we Wrocławiu, Warszawie, Sosnowcu, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Katowicach i Berlinie.

Zgodnie z opracowanym przez Wydział Promocji i Rozwoju harmonogramem na rok 2012, ekspozycje z ofertą turystyczną powiatu konińskiego czekać będą na zwiedzających: Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu (3 - 4 luty), „Na Styku Kultur” w Łodzi (24 -26 luty), MTT GLOB w Katowicach (30 marca - 1 kwietnia), Gdańskie Targi Turystyczne (13-15 kwietnia), Targi Turystyki i Wypoczynku „LATO” w Warszawie,  „TOUR SALON” w Poznaniu (19-22 października).

Powiat koniński zaprezentuje się po raz pierwszy na Targach „Aktywni 50 +” w Poznaniu (17-18 marca). Swoją ofertę adresowaną do osób po czterdziestce, pięćdziesiątce, sześćdziesiątce i jeszcze starszych będzie promował na wspólnym stoisku z Lokalną Organizacją Turystyczną „Marina”. Razem z LOT-em zorganizuje też 12 i 13 maja ekspozycję na Targach Turystycznych „Piknik nad Odrą”  w Szczecinie.

W sferze planów jest również wspólna prezentacja z partnerskim powiatem Ilm na opolskiej imprezie turystycznej „W stronę słońca”.