Powiat koniński po raz kolejny wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Powiat koniński po raz kolejny wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aby rocznicowe - dwudzieste brzmienie orkiestry było wyjątkowe, Starostwo Powiatowe przekazało gadżety, a radni powiatowi i urzędnicy brali udział w konkursie pompowania balonów zorganizowanym w „Galerii nad jeziorem”.

Rywalizacja z miastem Konin zakończyła się ostatecznie remisem, choć przede wszystkim chodziło w niej o udział i wsparcie idei „grania z pompą”, które w tym roku zaproponował Jurek Owsiak. Zespół powiatu konińskiego w składzie: Małgorzata Waszak – starosta, Dariusz Musiałkiewicz i Waldemar Marciniak – radni powiatowi oraz Ewelina Rapeła zastępca naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju i Karol Baranowski z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych zmagał się z drużyną miasta Konin podczas finału w „Galerii nad Jeziorem” w Koninie. Podczas konińskiego finału licytowano też gadżety WOŚP, a wśród nich dwuosobowe zaproszenie na weekend do gospodarstwa agroturystycznego „Owocowy raj nad zalewem” przekazane przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Dzięki temu do orkiestrowej kasy wpłynęło 500 zł. Kolejne 350 zł zapłaciła starosta koniński Małgorzata Waszak za płytę ze specjalną dedykacją od Anny Marii Jopek.

Gadżety od powiatu konińskiego licytowano też podczas Finału w Galerii „Ferio”. Tam największe uznanie znalazł reprint romańskiego portalu kościoła św. Piotra i Pawła w Starym Mieście. Obraz przekazany przez konińskie Starostwo wylicytował wójt gminy Ryszard Nawrocki. Nie brakowo też chętnych na kalendarze powiatowe na 2012 r.