Noworoczno-opłatkowe spotkanie w Starostwie

W towarzystwie Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa, Nowy Rok powitali wczoraj w Starostwie samorządowcy z powiatu konińskiego.

Ponad 100 gości wzięło udział w Noworocznym Spotkaniu Samorządowym organizowanym 10 stycznia przez Starostę Konińskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu. Zaproszenie na uroczystość przyjęły też władze województwa: Piotr Florek wojewoda wielkopolski i Marek Woźniak marszałek województwa wielkopolskiego.

W atmosferze pełnej życzliwości parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz konińskich mediów podzielili się opłatkiem i odśpiewali kolędę. Nie zabrakło również tradycyjnej lampki szampana.

„Zgodnie ze staropolską tradycją, składam wszystkim Państwu, a za Waszym pośrednictwem, mieszkańcom powiatu życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha, sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym” - życzył w imieniu gospodarzy spotkania Janusz Stankiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego.

„Wierzę głęboko, że rok 2012 będzie czasem dobrych decyzji, które przysporzą nam zadowolenia i docenione zostaną przez mieszkańców naszego powiatu. Wierzę też, że realizacji wszystkich zaplanowanych zadań sprzyjać będzie nasze wspólne zaangażowanie i doświadczenie” – podkreślił w noworocznym przemówieniu Przewodniczący.

O duchową stronę spotkania zadbali  wikariusz biskupi, ks. Wojciech Kochański proboszcz Parafii św. Maksymiliana w Koninie oraz Tadeusz Jelinek pastor z Parafii ewangelicko-reformowanej w Żychlinie, którzy po wspólnej modlitwie udzielili gościom błogosławieństwa na Nowy Rok.

Noworoczno-opłatkowe spotkanie w Starostwie