Nagrodzeni przez gminę Rzgów

Starostwo Powiatowe zostało w piątek 27 stycznia uhonorowane za promocję gminy Rzgów podczas II Gali Samorządowej, która odbyła się w Modle.

Statuetki przyznano w 11 kategoriach. Oprócz Starostwa Powiatowego w Koninie nagrody otrzymali: Katarzyna Szymkiewicz z Zarzewa, która została Społecznikiem Roku 2011; Sponsorem Roku został Ludowy Bank Spółdzielczy w Rzgowie, tytułem Rolnika Roku wyróżniono Błażeja i Honoratę Janickich z Osieczy I. Nauczycielem Roku została Maria Janiak ze Szkoły Podstawowej w Osieczy; Inicjatywą Roku została Biesiada Zarzewska; Firmą Roku – PPHU Lidrex, Organizatorem Roku – OSP Osiecza I, Marką Rzgowską wyróżniono pieczarkę hodowaną w gospodarstwie Mariana Dworzyńskiego z Zarzewka.
Ponadto tytułem Samorządowca Roku 2011 wyróżniono Kazimierza Ziółkowskiego, a Talentem Roku 12-letniego Eryka Brzęckiego z Grabienic.

Gala była okazją do promowania lokalnych młodych artystów – tancerzy, grupy fitness, i orkiestry dętej. Samorządowcom i zaproszonym gościom zaprezentował się chór Misericordia z Konina.