Konwent Starostów

W poniedziałek 23 stycznia br. Małgorzata Waszak – Starosta Koniński uczestniczyła w Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego, który obradował w Poznaniu. Przedmiotem posiedzenia były najistotniejsze aktualnie problemy samorządów powiatowych.
W kręgu zainteresowania Starostów znalazły się między innymi sprawy: ubezpieczeń ZOZ z tytułu zdarzeń medycznych, kontraktacji świadczeń medycznych na 2012 rok oraz II Konkursu na usługi medyczne w zakresie specjalistyki. Starostowie omówili również projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska”, którego liderem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z OFEK oraz UAM.
Podczas obrad podjęte zostało stanowisko Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności szpitali z tytułu zdarzeń medycznych.