Konkurs "Przyjazny Pracodawca"

Promowanie pracodawców, którzy wdrażają w swoich firmach ideę flexicurity oraz oferują swoim pracownikom satysfakcjonujące rozwiązania w zakresie godzenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym to główny cel konkursu „Przyjazny pracodawca” ogłoszonego przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.

Mimo nowego i obco brzmiącego słowa - flexicurity, okazuje się że wielu pracodawców już od dawna stosuje elastyczne formy zatrudnienia z pożytkiem dla swoich firm. Można tutaj wymienić: elastyczny czas pracy, możliwość pracy w domu, możliwość pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy. Pracodawcy wysyłają coraz częściej swoich pracowników m.in. na szkolenia podnoszące ich poziom kwalifikacji zawodowych, szkolenia przekwalifikowujące, ogólnorozwojowe, czy też językowe. Wszelkie przejawy elastycznego podejścia do zatrudnienia łączącego się z bezpieczeństwem dla pracowników należy prezentować i rozpowszechniać mając na względzie korzyści jakie dzięki wprowadzaniu takich rozwiązań może uzyskać zarówno pracownik, jak i pracodawca.

Wielkopolska Izba realizuje projekt „Flexicurity szansa na zrównoważony rozwój rynku pracy”. Jedną z części projektu jest konkurs skierowany jest do pracodawców, którzy mają zarejestrowaną działalność gospodarczą w subregionie konińskim (powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, turecki, wrzesiński) i kaliskiego (powiaty: jarociński, kaliski, kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski).

Zgłoszenia można przesyłać na adres Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu do 31 lipca 2012 r. Laureaci zostaną uhonorowani na konferencji kończącej projekt w listopadzie 2012 roku.

Regulamin konkursu wraz z deklaracją i ankietą do pobrania ze strony http://flexicurityirpoznan.pl/

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Marek Woźniak.

Konkurs "Przyjazny Pracodawca"