Skocz do zawartości

Październik

Aktualności

Promowali w urzędzie zdrowy styl życia

Pracownicy konińskiego Starostwa wzięli wczoraj udział w akcji informacyjno-edukacyjnej poświęconej szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie urzędników z terapeutą ds. uzależnień zorganizowane zostało w ramach projektu „Odświeżamy nasze miasta”.
 
Celem akcji, przygotowanej wspólnie przez Starostwo i Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Koninie, była promocja wśród pracowników urzędu zdrowego stylu życia wolnego od nałogu nikotynowego.
 
Zorganizowane w Starostwie warsztaty służyły wzmocnieniu świadomości o potencjalnych zagrożeniach będących konsekwencją czynnego i biernego palenia papierosów. Uczestnicy spotkania z terapeutą wysłuchali wykładu o szkodliwości palenia, obejrzeli film dokumentalny poświęcony schorzeniom wywołanym nałogiem nikotynowym, a także poddali się badaniom kontrolującym stan układu oddechowego, m.in.: na zawartość tlenu we krwi, czy też obecność tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
 
Powiat Koniński przystąpił się do akcji „Odświeżamy nasze miasta” w marcu tego roku. Koordynatorem krajowym projektu jest Główny Inspektor Sanitarny, a odpowiedzialnym za jego wdrażanie w powiecie - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie.
 
Przedsięwzięcie finansowane jest przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicąi Chorobami Płuc we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc, które zrzesza Inicjatywa Bloomberga.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting