Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń

Współpraca samorządu powiatowego z policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa obywateli oraz zarządzania kryzysowego, była tematem spotkania, które odbyło się 18 października 2012 r. konińskim Starostwie.

Starosta Koniński – Małgorzata Waszak gościła Komendanta Powiatowej Policji w Delmenhorst (Dolna Saksonia, Niemcy) Kriminaldirektor Jörnefa Stilke i Komendanta Miejskim Policji w Koninie Sławomira Jądrzaka.

Podczas spotkania obyła się prezentacja funkcjonowania służb dyżurnych Starosty oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Było ono okazją do wymiany doświadczeń i porównania działalności tych systemów na gruncie polskim oraz niemieckim.

Wizyta miała związek z realizacją wspólnego projektu NIWEX 2012 Policji Wielkopolski oraz Policji Landu Dolna Saksonia, w ramach programu edukacyjnego Leonardo da Vinci. Ideą projektu jest przeszkolenie przedstawicieli kadry zarządzającej Policji w zakresie zarządzania jednostkami Policji na zasadzie wymiany doświadczeń pomiędzy stroną polską i niemiecką.
Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń