O pieniądzach, inwestowaniu i możliwościach współpracy

O pieniądzach, inwestowaniu i możliwościach współpracy samorządu z przedsiębiorcami rozmawiano w czwartek 25 października 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Koninie podczas zorganizowanego po raz pierwszy „Lunchu biznesowego”.

Spotkanie władz powiatu konińskiego z przedsiębiorcami z naszego regionu i miasta Konina odbyło się w ramach cyklu spotkań, których głównym organizatorem jest Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego. Prowadzone w lekkiej, lunchowej formie, spotkania mają na celu pogłębienie współpracy lokalnego biznesu z władzami samorządowymi. Przedsiębiorcy mają również możliwość uzyskania praktycznych informacji o instrumentach wsparcia dla prowadzonej przez siebie działalności.

Podczas lunchu przedstawiciele konińskiego oddziału Kredyt Banku zaprezentowali instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców w okresie spowolnienia gospodarczego, a przedstawiciel Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego poinformował o możliwościach poręczeń niskooprocentowanych kredytów inwestycyjnych finansowanych z funduszu JEREMIE. Lunch zakończył się dyskusją.

Spotkania z przedsiębiorcami Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego chce organizować przynajmniej dwa razy w roku.