Ile pieniędzy z PROW-u trafi do konińskich samorządów?

Aż 29 wniosków z sześciu gmin powiatu konińskiego znalazło się na liście rankingowej działania „Odnowa i rozwój wsi” realizowanego w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, którą opublikował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił wyniki trzeciego naboru wniosków dla działania „Odnowa i rozwój wsi” realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013. Na ogłoszonej liście rankingowej znalazło się 29 projektów złożonych przez gminy powiatu konińskiego. Wartość projektów gmin z powiatu konińskiego wynosi ponad 16 mln 248 tys. Ile z nich otrzyma dofinansowanie?

Chciałbym, aby wsparcie otrzymały wszystkie planowane przez nas działania, ale analizując liczbę wniosków i możliwości wynikające z finansów przewiduję, że nie uda się otrzymać dotacji na wszystkie pomysły – mówi Andrzej Operacz, wójt Skulska – gminy, która do PROW-u zgłosiła najwięcej w Wielkopolsce, bo aż 12 wniosków.

Celem większości projektów jest rewitalizacja małych miejscowości i aktywizacja lokalnej społeczności. Oprócz Skulska plany na wykorzystanie unijnych pieniędzy mają też gminy: Rychwał, Stare Miasto, Ślesin, Wilczyn i Wierzbinek.
Z informacji uzyskanych przez Wydział Promocji i Rozwoju konińskiego Starostwa Powiatowego wynika, że ze względu na ograniczone możliwości finansowe, szansę na dofinansowanie będzie miało pierwsze 75 projektów. Środki na realizacje pozostałych przedsięwzięć będą dostępne w sytuacji rezygnacji wnioskodawców lub zmniejszaniu kosztów kwalifikowanych w wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówień publicznych projektów już zakontraktowanych.
Szczegółowe informacje o wynikach naboru znajdują się na stronie www.prow.umww.pl