Debiut spółki ZE PAK na giełdzie

Spółka Zespół Elektrowni Pątnów–Adamów–Konin we wtorek (30 października 2012 r.) zadebiutowała na głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to pierwsza w tym roku spółka z większościowym udziałem Skarbu Państwa, która wprowadziła swoje akcje na warszawską giełdę. Kurs otwarcia wyniósł 26,20 zł.

Biorący udział w uroczystym debiucie spółki Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział: „Debiut ten ma dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ kończy się najdłużej trwająca prywatyzacja i jest to największy debiut na warszawskim parkiecie w tym roku. Co więcej, obecność ZE PAK na warszawskim parkiecie, powinna zwiększyć zainteresowanie inwestorów giełdowych obiecującym sektorem energetycznym.”

W tym ważnym dla ZE PAK, ale i dla całego regionu konińskiego wydarzeniu uczestniczyła Małgorzata Waszak – Starosta Koniński.