Anna Jankowska wyróżniona w Konkursie "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

„Peleton olimpijski” autorstwa Anny Jankowskiej został nagrodzony w X edycji ogólnopolskiego konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Praca mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie otrzymała wyróżnienie w kategorii „tkanina i aplikacja”. Jej autorka odbierze nagrodę 6 listopada 2012 r., podczas uroczystej Gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowany jest od 10 lat przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego celem jest popularyzacja idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Biorą w nim udział uzdolnieni plastycznie mieszkańcy domów pomocy społecznej oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy.

Konkurs składa się z dwóch etapów: wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego, do którego kwalifikują się prace nagrodzone w eliminacjach wojewódzkich. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika , tkanina i aplikacja oraz rzeźba kameralna i płaskorzeźba.

Do X edycji Konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” zgłoszonych zostało siedem prac autorstwa podopiecznych ślesińskiego DPS-u powstałych pod kierunkiem Teresy Byczkowskiej. Eliminacje wojewódzkie zakończyły się prawdziwym sukcesem. Niepełnosprawni artyści ze Ślesina: Zdzisława Janicka, Kazimierz Popiel i Anna Jankowska  zajęli pierwsze miejsca w trzech kategoriach konkursowych, a Mikołaj Jankowski znalazł się w gronie wyróżnionych.

W finale Konkursu jedynym nagrodzonym artystą z Wielkopolski została Anna Jankowska, której praca zatytułowana „Peleton olimpijski” otrzymała wyróżnienie w kategorii „tkanina i aplikacja”.

Wystawę prac nagrodzonych w X ogólnopolskim konkursie „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” można obejrzeć w Dawnym Skarbcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie.
Sztuka Osób Niepełnosprawnych