Z nominacją w Konkursie "Wielkopolski Rolnik Roku"

Statuetki „Siewcy” rozdane. Marszałek Marek Woźniak nagrodził wczoraj najlepszych rolników z Wielkopolski. Powiat koniński zaznaczył swoją obecność w konkursie nominacją do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku” przyznaną Małgorzacie i Tomaszowi Kwiecińskim z Liśćca Wielkiego w gminie Stare Miasto.

W Gali Wielkopolskiego Rolnika Roku, która odbyła się 25 marca w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, państwu Kwiecińskim towarzyszyli starosta Małgorzata Waszak, Bogumił Leszczak przewodniczący komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz delegacja rolników z powiatu konińskiego.

Od 11 lat, celem organizowanego przez Zarząd Województwa konkursu jest promocja wielkopolskiego rolnictwa. Kolejne jego edycje doskonale obrazują zmiany na naszej wsi. Gospodarstwa laureatów wyróżniają się nowoczesnością stosowanych technologii, dobrą organizacją pracy, dbałością o środowisko naturalne i wysoką estetyką.

W tym roku, wyboru najlepszych wielkopolskich gospodarzy dokonała Kapituła pod przewodnictwem prof. dr. hab. Grzegorza Skrzypczaka – Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego. Po wizytacji zgłoszonych do konkursu gospodarstw, przyznała 16 nominacji, w tym 9 statuetek Siewcy. W gronie gospodarzy wyróżnionych nominacją do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku” zakończyli udział w konkursie Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy z powiatu konińskiego.

Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy prowadzą w Liśćcu Wielkim ponad 90 ha gospodarstwo specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego i opasów. Bardzo dobre wyniki osiągają również w produkcji roślinnej. Gospodarstwo wyposażone jest w  nowoczesną oborę przeznaczoną dla 65 sztuk bydła opasowego, którą właściciele wybudowali w całości ze środków własnych w 2010 r.  Rolnicy posiadają także 20 krów dojnych o średniej wydajności 6.500 litrów mleka rocznie oraz cielęta i jałówki. Jakość produkowanego mleka w 100% odpowiada klasie I ekstra.

Wielkopolski Rolnik Roku