Najlepsi w Wielkopolsce!

Powiat koniński zwyciężył w XIV Zimowej Wielkopolskiej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o puchar przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

W rywalizacji 16 drużyn powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin Wilczyn, Stare Miasto, Golina, Kleczew i Rychwał. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach sportowych, m.in. w piłce nożnej, siatkówce, rzucie lotką do tarczy, wieloboju rekreacyjnym, podnoszeniu ciężarka o wadze 17,5 kg czy konkursie wiedzy o LZS.

Po podliczeniu punktacji z tych dyscyplin okazało się, że tytuł najlepszej drużyny i puchar trafi do powiatu konińskiego. Drugie miejsce przypadło Środzie Wielkopolskiej, a trzecie powiatowi złotowskiemu.

Puchar przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w imieniu konińskiej reprezentacji odebrał Andrzej Nowak, wicestarosta koniński.

Zimowa spartakiada 2012