Konkursy wielkanocne!!!

Klub Młodego Gastronoma działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie po raz dziewiąty organizuje Powiatowy Konkurs na temat „Najpiękniejsza Pisanka”. Jest on realizowany w ramach przedsięwzięcia „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje”.

Konkursy odbędą się 3 kwietnia 2012 r. o godz. 900 w ZSE-U w Żychlinie w sali chopinowskiej (w pałacu), a patronat nad nimi sprawuje Starosta Koniński - Małgorzata Waszak.

Jajko pełniło ważną rolę w polskiej obyczajowości wielkanocnej. Jest prastarym symbolem początku i źródła życia, zmartwychwstania i odrodzenia, a Wielkanoc jest świętem budzącej się do życia przyrody.Zbliżające się Święta to okazja do kultywowania wśród młodzieży staropolskich zwyczajów i obrzędów.

Do konkursu szkoła zaprasza uczniów klas gimnazjalnych, którzy posiadają talent plastyczny, znają tradycje sporządzania pisanek oraz chcą zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością.

Uczestnicy konkursu - uczniowie ZSE-U w Żychlinie, wykażą się w konkursie kulinarnym, przygotowując potrawy Wielkanocne z jaka, a także sprawdzą swoją wiedzę informatyczną, której tematem przewodnim są zwyczaje i tradycje wielkanocne.