Jubileuszowy koncert Kamila Wasickiego

Wyjątkowy koncert podsumowujący 10-lecie artystycznej pracy Kamila Wasickiego odbędzie się w sobotę 24 marca o 19.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Artysta wraz zespołem był laureatem statuetki w kategorii KULTURA, podczas grudniowej Gali Powiatu Konińskiego.

Koncertowi, który swoim mecenatem objęła starosta koniński Małgorzata Waszak, będzie towarzyszyć wystawa zdjęć obrazujących dotychczasową działalność artystyczną muzyków.

Kamil Wasicki jest laureatem wielu festiwali i przeglądów m.in. 27. Międzynarodowego Festiwalu Bardów – OPPA 2009, gdzie otrzymał nagrodę Grand Prix im. Jonasza Kofty czy Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie dwukrotnie w latach 2004 i 2006 zdobył nagrodę specjalną im. Wojciecha Belona.

Na rynku fonograficznym Kamil Wasicki zadebiutował w kwietniu 2011 r. albumem „Chwyć mnie za rękę” wydanym przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia, a patronat nad nim objął Program 3 Polskiego Radia. Artysta prezentuje na scenie w pełni autorskie utwory zarówno w warstwie literackiej jak i muzycznej. Są to wyjątkowo dojrzałe teksty pełne zręcznych metafor i odkrywczych skojarzeń połączone z wielką wyobraźnią muzyczną. To niezwykłe połączenie liryki z muzyką dostarcza naprawdę wiele poetyckich emocji.