Skocz do zawartości

Marzec

Aktualności

Filary Polskiej Gospodarki

Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A. w Kleczewie otrzymała w środę (28 marca) nagrodę w rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Spośród firm wybieranych w tym roku w rankingu firma z Kleczewa okazała się najlepszą w Wielkopolsce!
 
Nagrodę podczas Gali w Teatrze Polskim w Poznaniu odebrał Sławomir Mazurek, prezes KWB Konin S.A. Podczas krótkiego podziękowania prezes zaprosił samorządy do współpracy przypominając jak znaczący wpływ na budżety samorządów ma inwestująca w kolejne odkrywki kopalnia.
 
Poznańska gala była też okazją do nagrodzenia samorządowców. Spośród wójtów, burmistrzów i prezydentów z naszego regionu wyróżnienia otrzymali Ryszard Nawrocki – wójt Starego Miasta oraz Józef Nowicki prezydent Konina.
 
Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez „Puls Biznesu” i czołową agencję badawczą TNS Pentor. Ranking tym różni się od innych zestawień, że jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm, odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach, a zwycięzców wskazują lokalne samorządy.
 
Firmy wyróżnione jako Filary Polskiej Gospodarki charakteryzują się stabilnością, mają znaczący udział w rozwoju regionu jako pracodawcy wspierający i promujący zatrudnienie i umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, są zaangażowane w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Filary Polskiej Gospodarki to zestawienie firm stabilnych ekonomicznie a jednocześnie utożsamiających się z regionami, w których prowadzą działalność.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting