Aktywni Europejczycy w Wielkopolsce

Gmina Kazimierz Biskupi zwyciężyła w konkursie „Aktywny Europejczyk 2011” w kategorii Ochrona Środowiska. Wręczenie nagród w konkursie odbyło się w środę (28 marca) podczas konferencji podsumowującej wdrażanie Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2011. Wśród wyróżnionych w kategorii Kapitał Ludzki znalazła się też Fundacja „Podaj Dalej” z Konina.

Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka odebrał w Poznaniu wójt gminy Janusz Puszkarek. Gminę nagrodzono za wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej o Puszczy Bieniszewskiej. Centrum powstało w Gimnazjum Publicznym w Kazimierzu Biskupim. Dzięki unijnym funduszom, które stanowiły 75 procent kosztów inwestycji, w Centrum znajdują się pomoce dydaktyczne: tablice prezentacyjne, mikroskopy, aparaty, kamery cyfrowe, noktowizory czy lornetki. Pomagają one w nauce, rozwijają zainteresowanie przyrodą i ekologią, ale można ich także używać chodząc po puszczy w celu obserwowania ptaków, a szczególnie dzięciołów, których w tym kompleksie leśnym jest szczególnie dużo.

Uznanie w oczach Kapituły powołanej do oceniania projektów znalazło też „Centrum Południowa”, czyli modernizacja budynku przy ul. Południowej w Koninie na potrzeby rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Zadanie w kategorii Kapitał ludzki prowadziła Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Warto dodać, że był to jedyna organizacja pozarządowa nagrodzona podczas konferencji, która odbyła się w Colegium Juridicum w Poznaniu.

Aktywni Europejczycy w Wielkopolsce