Skocz do zawartości

Maj

Aktualności

Z konferencji prasowej Starosty Konińskiego

Zarząd Powiatu Konińskiego podsumował pierwszy rok działalności. Efekty swojej pracy przedstawił na konferencji prasowej, która odbyła się 30 maja w Starostwie. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział wszyscy jego członkowie: Małgorzata Waszak – przewodnicząca Zarządu, Andrzej Nowak, Stanisław Głąbicki, Tadeusz Jaroszewski i Jacek Wysocki.
 
Informacje o działaniach podejmowanych przez Zarząd w poszczególnych obszarach kompetencji powiatu w formie prezentacji multimedialnej przedstawili starosta i wicestarosta koniński. Przedstawiciele samorządu skoncentrowali się na omówieniu zadań z zakresu: drogownictwa, edukacji publicznej, współpracy z organizacjami pozarządowymi, pomocy społecznej, przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz promocji powiatu i współpracy zagranicznej.
 
Do największych sukcesów pierwszego roku pracy Zarządu, jego Przewodnicząca zaliczyła inwestycję na drodze Golina-Kazimierz Biskupi, zrealizowaną w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, inicjatywy z zakresu pomocy społecznej, zwłaszcza w dziedzinie pieczy zastępczej oraz opracowanie strategii komunikacji marketingowej i logo powiatu konińskiego. Podsumowanie wypadło bardzo korzystnie dla efektów reorganizacji urzędu oraz zadań z zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi.
 
Według starosty Małgorzaty Waszak, miniony rok wymagał od Zarządu Powiatu dużej znajomości problemów, zaangażowania oraz dokonywania właściwego wyboru zadań.

Podsumowanie działalności Zarządu Powiatu Konińskiego 16 maja 2011 - 16 maja 2012
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting