Upływa termin na składanie wniosków o płatności bezpośrednie w 2012 roku

Biuro Powiatowe ARiMR w Koninie informuje, że 15 maja 2012 r. upływa termin na złożenie wniosków o przyznanie pomocy w ramach systemów wsparcia bezpośredniego za 2012 r., pomocy finansowej z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i  innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (płatność ONW) oraz o przyznanie płatności z "Programu rolnośrodowiskowego" w ramach PROW 2007-2013. O wszystkie te płatności można się ubiegać składając wspólny wniosek. Można go dostarczyć bezpośrednio do biura powiatowego Agencji albo za pośrednictwem poczty. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, można go złożyć również przez Internet. W portalu internetowym ARiMR znajduje się specjalna aplikacja, która pozwala na wypełnienie wniosku, a następnie na wysłanie go w formie elektronicznej. Aby móc skorzystać z internetowej drogi przygotowania i wysłania wniosku o dopłaty, trzeba mieć swój login i kod dostępu do specjalnego systemu informatycznego. Te osoby, które jeszcze go nie mają wystarczy, że wypełnią stosowny wniosek, udostępniony w portalu internetowym ARiMR. Wypełniony formularz trzeba złożyć w Biurze Powiatowym ARiMR w Koninie, ul. Hurtowa 1.

Wszyscy rolnicy, którzy złożą wnioski o wsparcie od 15 marca do 15 maja br. mogą liczyć na otrzymanie należnych dopłat w pełnej wysokości, natomiast osoby, które dostarczą swoje wnioski po 15 maja, ale nie później niż do 11 czerwca otrzymają takie płatności pomniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

W celu umożliwienia złożenia wszystkim zainteresowanym rolnikom wniosków o płatności bezpośrednie, w dniach 14-15 maja 2012 r.  Biuro Powiatowe  ARiMR w Koninie będzie czynne w godzinach 6.00-22.00.

Ponadto BP ARiMR w Koninie informuje, że w przypadku gdy rolnicy złożyli już wcześniej wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, a  dokonali ponownego obsiania (innym gatunkiem zboża) już po  złożeniu wniosku w ARiMR,  zobowiązani są do naniesienia zmian na załączniku graficznym (w zakresie upraw pszenicy, żyta, jęczmienia i owsa).