Powiat koniński nagrodzony za partnerstwo

Powiat koniński został laureatem II edycji konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych”. Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymał wspólnie z miastem Koninem, gminą Kazimierz Biskupi oraz Oddziałem Terenowym Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Koninie za „wyobraźnię, wrażliwość i współpracę w budowaniu partnerstwa na rzecz osób niepełnosprawnych”.

Dyplom i statuetkę potwierdzającą przyznanie powiatowi nagrody głównej odebrał podczas uroczystej gali w siedzibie TVP w Poznaniu Andrzej Nowak wicestarosta koniński.

Konkurs „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych” to przedsięwzięcie organizowane od dwóch lat przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z poznańskim oddziałem TVP S.A.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu stały się działania podejmowane w partnerstwach zawiązanych między jednostkami samorządu terytorialnego a organizacjami pozarządowymi w obszarze wsparcia osób niepełnosprawnych. Zostały one poddane ocenie wg takich kryteriów, jak: innowacyjność, skuteczność, integralność i modelowość działań.

Nagrodą Marszałka Województwa Wielkopolskiego wyróżnione zostały samorządy, które we współpracy z organizacjami pozarządowymi inicjują skuteczne działania wspierające osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, umożliwiając im pełne uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności.

Tegoroczna edycja Konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych” zrealizowana została w ramach projektu systemowego Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu pt. „Koordynacja i współpraca na rzecz integracji społecznej Wielkopolski” zadanie: Rozwój dialogu, partnerstwa publiczno-społecznego i współpracy na rzecz przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego na poziomie regionalnym

Powiat koniński nagrodzony za partnerstwo