Polsko-niemiecka turystyczna promocja w Opolu

Wspólna prezentacja powiatu konińskiego i powiatu Ilm na XII Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę słońca” w Opolu to pierwsze tego typu przedsięwzięcie realizowane w ramach trwającej od 10 lat współpracy partnerskiej.

Opolskie targi to ostatnia impreza turystyczna przed sezonem letnim, podczas której zapraszaliśmy do poznawania atrakcji turystycznych Ziemi Konińskiej. Tym razem, wspólnie z nami walory turystyczne prezentował powiat Ilm. Mieszkańcy Śląska Opolskiego, którzy tłumnie odwiedzali w ubiegły weekend opolski rynek pytali głównie o Sanktuarium Maryjne w Licheniu i możliwość skorzystania z niedrogich noclegów w ośrodkach wypoczynkowych lub w gospodarstwach agroturystycznych. Na naszym stoisku nie zabrakło również wydawnictw poświęconych turystyce kulturowej, rowerowej oraz wodnej. Z kolei nasz niemiecki partner zapraszał do Turyngii przede wszystkim na szlaki rowerowe i piesze oraz do odwiedzenia miejsc związanych z J.S.Bachem i W. Goethem. Miejmy nadzieję, że dzięki tej prezentacji mieszkańcy Opola i okolic będą podróżować nie tylko do Brandenburgii ale również do Turyngii.

Swoje oferty w Opolu prezentowali przedstawiciele branży turystycznej, instytucje samorządowe i lokalne z całej Polski i z zagranicy, m.in. z Czech, Węgier czy Dominikany. Partnerem tegorocznych targów była Lokalna Grupa Rybacka OPOLSZCZYZNA, która zaprosiła do „Wioski rybackiej”, w której na uczestników czekały liczne konkursy oraz degustacja „największej zupy rybnej” ugotowanej na opolskim Rynku.

Atrakcją targów była również „Opolska wioska smaku i tradycji”, w której można było spotkać m.in. kowala i garncarza oraz spróbować wyrobów kulinarnych Regionu Opolskiego.

XII Międzynarodowe Targi Turystyki