Plener Malarski w Ślesinie po raz trzynasty

Od trzynastu lat powiat koniński stanowi inspirację dla uczestników Plenerów Malarskich w Ślesinie. Tegoroczne spotkanie artystów rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa do 23 maja. Ponad 60 prac ich autorstwa będzie można zobaczyć 16 maja w konińskim Klubie Energetyk.

Plener Malarski w Ślesinie to jedno z największych wydarzeń kulturalnych powiatu konińskiego. Od początku służy promocji kultury oraz piękna Ziemi Konińskiej, a także integracji środowiska artystycznego i popularyzacji malarstwa wśród lokalnej społeczności.

Zaproszenie do udziału w XIII Plenerze przyjęli: Dorota Falkowska – Adamiec (komisarz artystyczny imprezy), Dorota Waligóra, Krystyna Jasińska, Ewa Winczewska, Edyta Rutkowska, Anna Lampe, Cecylia Szerszeń, Barbara Chowańska – Najwer, Anna Ksykiewicz, Jan Grabski, Zenon Korytowski, Ryszard Rogala, Danuta i Henryk Drzewieccy, Giotto Dimitrow oraz goszczący po raz pierwszy w Ślesinie: Małgorzata Bauz - Ciemińska i Andrzej Ciemiński.

Już w środę (16 maja) artyści zaprezentują wybrane prace podczas wystawy autorskiej w Koninie. Wystawa rozpocznie się o godz. 17.00 w Domu Kultury „Energetyk” i poświęcona będzie pamięci zmarłego w styczniu tego roku wybitnego pejzażysty Jerzego Gnatowskiego - uczestnika i komisarza artystycznego Ogólnopolskich Plenerów Malarskich w Ślesinie w latach 2000 – 2009.

Od dwóch lat przedsięwzięcie organizowane jest wspólnie przez konińskie Starostwo i Fundację „SIC!” z Poznania.