Badania profilaktyczne dla dzieci z rodzin zastępczych

Osiemdziesięcioro dzieci z rodzin zastępczych z powiatu konińskiego weźmie udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku chorób nowotworowych.
Badania wykonane zostaną 12 maja w Centrum Stomatologii przy ul. Bukowskiej w Poznaniu. Wyjazd dzieci, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, sfinansowany zostanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu systemowego „MOGĘ PRACOWAĆ”.
Spotkaniom z lekarzami towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Dzieci wezmą udział m.in. w festynie oraz projekcji filmu w jakości 3D. Dzięki współpracy z Instytutem Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie, opiekę nad uczestnikami wyjazdu pełnić będą w ramach wolontariatu studenci kierunku Praca Socjalna.
Udział dzieci w badaniach pod kątem chorób nowotworowychmożliwy jest dzięki Fundacji „Mam Marzenie”. Przedsięwzięcie wpisuje się w zainicjowany przez Fundację cztery lata temu „Ogólnopolski Dzień Marzeń”, który ma na celu promocję profilaktyki nowotworowej u najmłodszych.
Pomysł przeprowadzania zakrojonych na szeroką skalę badań profilaktycznych u dzieci zrodził się z marzenia jednego z podopiecznych Fundacji, Krystiana. Chory na raka chłopiec chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wykrywalności chorób nowotworowych i zwiększyć szanse kolegów na wyleczenie.