Znamy zwycięzców XIV Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

XIV Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego odbyła się 12 lutego w hali sportowej OSiR w Kleczewie oraz 18 i 19 lutego w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

W zmaganiach rywalizowali sportowcy z 8 gmin powiatu konińskiego: Golina, Rychwał, Stare Miasto, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Kleczew i Wierzbinek. Przedstawiciele drużyn współzawodniczyli w 8 konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny, konkurs wiedzy o historii sportu Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce, wielobój rekreacyjny, rzuty karne do bramki, halowa piłka nożna mężczyzn oraz piłka siatkowa kobiet i mężczyzn.

W klasyfikacji ogólnej najlepszą gminą XIV Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego została Gmina Rychwał, II miejsce przypadło Gminie Wilczyn, a III miejsce - Gminie Golina. W poszczególnych konkurencjach najlepsi byli:
- Gmina Wilczyn – podnoszenie ciężarka 17,5 kg,
- Gmina Stare Miasto – wielobój rekreacyjny,
- Gmina Rychwał – przeciąganie liny,
- Gmina Kleczew – rzut lotką do tarczy,
- Gmina Golina – rzuty karne do bramki,
- Gmina Golina – konkurs wiedzy LZS.

Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczyła Starosta Koniński – Małgorzata Waszak.

Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Wągrowcu 11 marca 2012 r. Natomiast w grach zespołowych: Gmina Wilczyn w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn oraz Gmina Stare Miasto w halowej piłce nożnej mężczyzn, awansowały do półfinałów, które odbędą się 4 marca 2012 roku w Kleczewie i w Budzisławiu Kościelnym.

Organizatorem XIV Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego, był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego Starostwa.