Spotkanie grupy wsparcia dla osób doznających przemocy w rodzinie

W najbliższy wtorek (21 lutego) w Kazimierzu Biskupim rozpocznie się spotkanie grupy wsparcia dla osób doznających przemocy w rodzinie. Poprowadzi je Jacek Biskupski – specjalista pracy z rodziną Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie.

Osoby, które doznały przemocy w rodzinie będą spotykać się w każdy wtorek przez cztery miesiące.

Grupa ma charakter wspierająco-edukacyjny. Celem spotkań jest m.in.: zmiana przekonań i stereotypów dotyczących przemocy w rodzinie, nauka radzenia sobie z sytuacją przemocy, zmniejszenia poczucia osamotnienia i nie rozumienia swojej sytuacji oraz motywacja uczestników do działań obronnych.

Wsparciem objęte zostaną osoby doświadczające przemocy w rodzinie. Grupa powstała w ramach współpracy Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego w Ślesinie z gminnym zespołem interdyscyplinarnym w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Kazimierzu Biskupim.