Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

Projekt "DOTACJA – szansą dla mnie"

Jeśli jesteś bezrobotną osobą niepełnosprawną i masz pomysł na własny biznes, nie przegap okazji. Już 1 marca rozpocznie się rekrutacja do programu „DOTACJA – szansą dla mnie”.
 
Realizowany przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Koninie projekt "DOTACJA - szansą dla mnie" skierowany jest do zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, bezrobotnych osób niepełnosprawnych z powiatu konińskiego, słupeckiego, kolskiego, tureckiego i miasta Konina.
Jego celem jest zwiększenie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy poprzez samozatrudnienia.
 
Program oferuje jego uczestnikom pomoc w zawodowym rozwoju poprzez udział w warsztatach aktywizująco–motywujących i szkoleniach, a także przyznanie dofinansowania w postaci jednorazowej dotacji inwestycyjnej w kwocie do 40.000 zł na uruchomienie pozarolniczej działalności gospodarczej lub wsparcia pomostowego wypłacanego po 1.386 zł przez okres  6  miesięcy.  W ramach projektu sfinansowany zostanie także kurs prawa jazdy kat. B oraz zakup drobnego sprzętu rehabilitacyjnego lub innego pomocniczego niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej.
 
Warunkiem koniecznym udziału w projekcie jest: posiadanie statusu osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy, zarejestrowanej w PUP, która w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu nie prowadziła zarejestrowanej działalności gospodarczej  oraz legitymowanie się ważną decyzją lub orzeczeniem o niepełnosprawności.
 
Zainteresowanych udziałem w projekcie mieszkańców powiatu konińskiego zaprasza  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie na konsultacje prowadzone we wtorki i czwartki  od 9:30 do 15:30 w pokoju nr 469 (III piętro w budynku Starostwa przy Al. 1 Maja 9 ).
Do 29 lutego br., pracownik PCPR udzielać będzie informacji o projekcie oraz  umawiać chętnych na spotkania rekrutacyjne.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting