Powiat "Na Styku Kultur" w Łodzi

Pod żaglami, na kajaku, a może z wędką. Takimi hasłami przyciągał turystów powiat koniński podczas 18. Targów „Na Styku Kultur” w Łodzi. Tym razem, wiodącym motywem promocji powiatu była turystyka wodna.

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Łodzi to wydarzenie od lat zajmujące ważne miejsce w kalendarzu krajowych imprez turystycznych. To miejsce dla osób poszukujących pomysłów na spędzenie wakacji, długich weekendów, krótkich wypadów poza miasto czy inspiracji na podróż marzeń.

W tym roku zaproszenie do udziału w nich przyjęło ok. 180 przedstawicieli branży turystycznej. Były wśród nich m.in. instytucje samorządowe i lokalne z niemal wszystkich regionów Polski, właściciele obiektów turystycznych i noclegowych, organizatorzy turystki wiejskiej i agroturystyki oraz touroperatorzy i biura podróży.

Podobnie jak i w latach ubiegłych, powiat koniński promował swoje walory turystyczne na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej wspólnie z miastem Konin. W tym roku pod hasłem „Wielka Pętla Wielkopolski”. Stąd prezentacji przygotowanej przez pracowników Starostwa towarzyszył kajak z wypożyczalni E&T Marine ze Ślesina.

Wśród materiałów informacyjno-promocyjnych dominowały oferty przygotowane przez ośrodki wypoczynkowe położone nad jeziorami. Swoją premierę miały również dwie publikacje poświęcone turystyce wodnej: przewodnik „Wodna przygoda na Ziemi Konińskiej” wydany przez Starostwo Powiatowe w Koninie i mapa „Turystyka wodna na Ziemi Konińskiej” opracowana przez LOT „Marina”.

Nie zabrakło również publikacji poświęconych pozostałym formom turystyki aktywnej (rowerowej, pieszej i konnej), turystyce kulturowej czy agroturystyce.

Kolejną atrakcją dla zwiedzających były konkursy wiedzy o regionie konińskim, w których można było wygrać m.in. weekend w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym Wityng w Mikorzynie oraz voucher na całodzienne korzystanie z wypożyczalni sprzętu wodnego ufundowany przez Ośrodek wypoczynkowy „Przystań Gosławice” w Koninie.

Region Łódzki to miejsce, w którym od lat oferta turystyczna powiatu konińskiego spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem. Także i w tym roku, nasza prezentacja przyciągała uwagę tysięcy zwiedzających, a także innych wystawców.