Festiwal Ogólnopolski Piosenki Artystycznej w Ślesinie

Jarosław Wasik będzie gościem specjalnym 5. Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej, który odbędzie się jutro (sobota 11 lutego) w Ślesinie. W festiwalu organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury weźmie udział 75 uczestników z całego kraju. Starostwo Powiatowe w Koninie ufundowało nagrodę dla jednego z laureatów.

F O P A - Festiwal Ogólnopolski Piosenki Artystycznej w Ślesinie (dawniej OFPA ŚLESIN) od początku istnienia tj od 2008 organizowany i finansowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie przyjął za cel promowanie i wspieranie młodych zdolnych artystów, będących na początku swojej drogi artystycznej. Dodatkowo laureatom festiwalu daje możliwość udziału w największej tego typu imprezie w Polsce tj. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Inicjatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Kamil Wasicki, który wraz ze swoim zespołem otrzymał statuetkę w kategorii KULTURA podczas grudniowej Gali Powiatu Konińskiego.

W finałowym koncercie w Ślesinie weźmie udział starosta koniński Małgorzata Waszak, która wręczy nagrodę dla jednego z laureatów.