5. Festiwal Ogólnopolski Piosenki Artystycznej w Ślesinie

Muzycznie i poetycko upłynęła sobota w Ślesinie. Prawie 30 wykonawców – indywidualnie i grupowo rywalizowało w 5. Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie, który odbył się w sobotę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. O niezwykły finał tego dnia zadbał też Jarosław Wasik, którego koncert zakończył festiwal.

Ślesińska FOPA cieszy się z każdym rokiem większym zainteresowaniem artystów. Na festiwal przyjeżdżają zarówno debiutanci, jak i artyści znani już w środowisku. Nie inaczej było w tym roku, dlatego jurorzy mieli trudny orzech do zgryzienia. – Poziom ślesińskiego festiwalu jest wysoki, bo bierze w nim udział wielu artystów, którzy występowali już podczas studenckiego festiwalu w Krakowie – mówił Jan Poprawa, jeden z jurorów.

Spośród 28 podmiotów wykonawczych do koncertu finałowego jury awansowało 9. Pierwsze miejsce przyznano grupie Alter Etno, w składzie którego występuje znana w regionie Miruna Chybś z Turku. Nagrodę starosty konińskiego, czyli drugie miejsce wywalczył dolnośląski zespół Bieguni, który oprócz gratyfikacji finansowej otrzymał od Małgorzaty Waszak powiatowe upominki. Konkursowe jury uznało, że do Krakowa, na 48. Studencki Festiwal Piosenki, pojadą Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak oraz zespół Tatarak.

Koncert laureatów zakończył występ jednego z jurorów – Jarosława Wasika, uznanego w Polsce artysty związanego z piosenką literacką.