Skocz do zawartości

Listopad

Aktualności

Z konwentu starostów

Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego obradował w Trzciance w dniach 5-6 listopada 2012 r. W comiesięcznych spotkaniach starostów województwa wielkopolskiego i tym razem powiat koniński reprezentowała Małgorzata Waszak – Starosta Koniński.
 
Goszczący w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim starostowie – oprócz bieżących kwestii – poruszyli sprawę likwidacji sądów rejonowych w Polsce. Informację nt. rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości, na mocy którego likwidacji ulega 79 sądów rejonowych w Polsce przedstawił Rafał Grupiński – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.
 
W kręgu zainteresowania starostów znalazły się zagadnienia oświatowe. Zasadnicze kwestie w tym obszarze przedstawione przez Elżbietę Walkowiak – Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu dotyczyły wyników nadzoru pedagogicznego oraz kontroli NIK w zakresie organizacji, finansowania kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli, wykorzystania wyników ewaluacji przez organy prowadzące i kuratora oświaty, a także pomocy psychologiczno-pedagogicznej i doradztwa zawodowego w szkole jako niezbędnego wsparcia dla ucznia.
 
Uczestnicy Konwentu zapoznali się z zagadnieniami związanymi z wyłączeniem emisji analogowej programów telewizyjnych na obszarze województwa wielkopolskiego oraz działaniami podejmowanymi przez Inspekcję Handlową w związku z wdrożeniem naziemnej telewizji cyfrowej.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting