Trzy gwiazdki dla CIT w Koninie

Polska Organizacja Turystyczna kolejny raz przyznała certyfikaty punktom informacji turystycznej. W czwartek 8 listopada 2012 roku w Hotelu Andersia w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca prace Regionalnej Komisji Certyfikacyjnej. Komisja kierując się poszczególnymi kryteriami, oceniła 16 punktów z całej Wielkopolski weryfikując m.in. ich oznakowanie i lokalizację punktów, wyposażenie, dostępność dla osób niepełnosprawnych, znajomość języków obcych oraz doświadczenie informatorów.

Centrum Informacji Turystycznej w Koninie prowadzony przez LOT „Marina” już po raz drugi otrzymało certyfikat trzech gwiazdek przyznany tym razem na lata 2013/2014. Przedstawiciele jednostki informacji turystycznej z Konina odebrali certyfikat z rąk pani Elżbiety Wąsowicz-Zaborek – Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, pana Tomasza Wiktora – Prezesa Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej (WOT) oraz pana Jerzego Rogala – Prezesa Oddziału Poznańskiego PTTK.

Ogólnopolski proces certyfikacji łącznie z minimalnymi kryteriami certyfikacyjnymi został opracowany przez Polską Organizację Turystyczną w ramach narodowego Systemu Informacji Turystycznej. Certyfikacja przeprowadzana jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie zgłoszeń nadsyłanych do właściwej regionalnej organizacji turystycznej. Zgodnie z regulaminem można uzyskać od jednej do maksymalnie czterech gwiazdek.
Gala podsumowująca prace Regionalnej Komisji Certyfikacyjnej