O przestępstwach i zagrożeniach w licheńskiej Arce

O charakterystycznych zdarzeniach przestępczych dotyczących obiektów sakralnych oraz innych zagrożeniach mających wpływ na bezpieczeństwo obiektów zabytkowych a w szczególności dóbr kultury narodowej, rozmawiano 14 listopada w Sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma „Arka” w Licheniu Starym.

W konferencji, której organizatorami byli – przełożony Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu Starym ks. Krzysztof Jędrzejewski oraz Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. mgr Sławomir Jądrzak – uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, komendanci komisariatów oraz przedstawiciele samorządów.

Ponadto przedstawiciele firm oraz instytutów badawczych zaprezentowali metody  zabezpieczeń obiektów muzealnych i sakralnych bazujących na najnowszych rozwiązaniach technicznych.

Patronat honorowy nad konferencją objął Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej – Wiesław Alojzy Mering.