Skocz do zawartości

Listopad

Aktualności

O obronności w powiecie

Doskonalenie wiedzy i umiejętności w realizacji zadań obronnych przez jednostki samorządu terytorialnego w czasie stałej gotowości obronnej państwa po aktualizacji planów operacyjnych funkcjonowania gmin i powiatu, było wiodącym tematem szkolenia, które odbyło się w miniony piątek (9 listopada 2012 r.) w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Wityng” w Mikorzynie.
 
W szkoleniu uczestniczyli: wójtowie i burmistrzowie gminy powiatu konińskiego, szefowie powiatowych inspekcji, służb i straży, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu, naczelnicy i kierownicy wydziałów i biur Starostwa Powiatowego w Koninie oraz obsada Stałego Dyżuru Starosty Konińskiego. Jego gospodarzami byli – Starosta Koniński Małgorzata Waszak oraz Biuro Spraw Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych.
 
Główną część szkolenia poprowadził ppłk rezerwy dr Zbigniew Skwarek – kierownik Zakładu Innowacji i Technologii Bezpieczeństwa Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Przybliżył on zebranym zasady funkcjonowania organów samorządu terytorialnego na rzecz realizacji zadań obronnych w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz ochronę osób i obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa państwa. Ponadto mjr Zbigniew Nizgorski – szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie wygłosił wykład nt. Narodowych Sił Rezerwowych.
 
Zwieńczeniem szkolenia był wykład i pokaz rozwinięcia przenośnego Stanowiska Kierowania Starosty oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Konińskiego poprowadzony przez Pawła Figurskiego – inspektora ds. zarządzania kryzysowego Biura Spraw Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych przy współpracy z dyżurnymi Stałego Dyżuru – Jackiem Zającem i Krzysztofem Czajkowskim.
O obronności w powiecie
O obronności w powiecie
O obronności w powiecie
O obronności w powiecie
O obronności w powiecie
O obronności w powiecie
O obronności w powiecie
O obronności w powiecie
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting