Skocz do zawartości

Listopad

Aktualności

Bądź świadomym konsumentem

„Bądź świadomym konsumentem” – myśli ta przyświecała szkoleniu dla konsumentów w wieku 60+, które odbyło się 23 listopada 2012 w konińskim Starostwie.
 
Zajęcia składały się z 2 bloków tematycznych. Pierwszy, dotyczący zasad zawierania umów oraz reklamowania towarów i usług, poprowadziła Bernadeta Szmytka – Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Koninie. W drugiej części psycholog Joanna Piotrowska omówiła najpopularniejsze chwyty marketingowe stosowane przez przedsiębiorców i wyjaśniła, jak się przed nimi bronić.
 
Omawiane kwestie sprowokowały seniorów do zadawania dodatkowych pytań. Dotyczyły one między innymi problemów związanych z reklamacją usług telekomunikacyjnych, zwrotem pełnowartościowych towarów do sklepu, zawieraniem umów o dostawę energii elektrycznej, różnic między umowami o kredyt konsumencki a umowami o korzystanie z karty kredytowej. Co szczególnie istotne uczestnicy spotkania dopytywali się już o kolejną edycję szkoleń.
 
Kampania edukacyjna pt. „Bądź świadomym konsumentem”, ma na celu podniesienie świadomości konsumentów w wieku 60+, którzy są uczestnikami rynku szczególnie wrażliwymi i narażonymi na nieuczciwe praktyki rynkowe ze strony przedsiębiorców. W ramach kampanii przeprowadzonych zostanie 35 szkoleń w 15 województwach.
 
Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Konsumentów Polskich we współpracy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Koninie. Udział w szkoleniu był nieodpłatny, a każdy spośród blisko 50 uczestników otrzymał zestaw materiałów edukacyjnych sfinansowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Bądź świadomym konsumentem
Bądź świadomym konsumentem
Bądź świadomym konsumentem
Bądź świadomym konsumentem
Bądź świadomym konsumentem
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting