Skocz do zawartości

Lipiec

Aktualności

Dąb Kameduła otrzymał 1438 głosów

Na „Dąb Kameduła” z Puszczy Bieniszewskiej w II edycji Konkursu „Drzewo Roku 2012” oddano 1438 głosów. Dzięki dużemu zainteresowaniu „Kameduła” zdobył siódme miejsce w ogólnopolskim konkursie Klubu Gaja.
 
Do tegorocznego konkursu zgłoszono 290 drzew, spośród których do ścisłego finału wybrano 11. Laureatem został platan z poł. XVIII wieku w Kozach, znajdujący się w zabytkowym parku w centrum miejscowości. Finalista zdobył 7044 głosów.
 
Towarzystwo Sportów Rekreacyjnych „Sport Club Konin”, które zgłosiło „Kamedułę” do konkursu, serdecznie dziękuje za zaangażowanie i każdy oddany głos. Klub już dziś zachęca do zgłaszania kandydatów – drzew – na pomnik przyrody oraz do udziału w kolejnej edycji konkursu.
 
Konkurs Drzewo Roku prowadzony jest w ramach Programu Święto Drzewa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partnerem strategicznym programu Święto Drzewa są Lasy Państwowe.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting