Podsumowanie roku sportowego 2011

Powiat koniński podsumował wyniki sportowe minionego roku. Uroczystości z udziałem samorządowców oraz zawodników, trenerów i działaczy odbyły się 18 kwietnia 2012 r., w sali balowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie.

Spotkanie podsumowujące zadania sportowe realizowane przez powiat w 2011 r., zainaugurowała Małgorzata Waszak – starosta koniński, która gratulując dotychczasowych osiągnięć zawodnikom z powiatu konińskiego, podkreśliła rolę trenerów, działaczy klubów sportowych, koordynatorów sportu, a także dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego w krzewieniu sportowego ducha wśród dzieci oraz młodzieży. Ważnym punktem programu uroczystości była prezentacja podsumowująca sportowe osiągnięcia powiatu konińskiego w 2011 roku. Dokonał jej wicestarosta Andrzej Nowak, który omówił wydarzenia sportowe w kontekście dokonań sportowców naszego regionu w poszczególnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych.

Zaproszeni goście wysłuchali również wykładu dra Janusza Kwiecińskiego – prodziekana Wydziału Społeczno-Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, na temat: „Uwarunkowań rozwoju motorycznego dzieci wiejskich”.

Spotkanie stało się też okazją do wręczenia nagród. W imieniu samorządu powiatu, Małgorzata Waszak, Andrzej Nowak,  Janusz Stankiewicz – przewodniczący rady powiatu konińskiego oraz członkowie Zarządu Powiatu - Jacek Wysocki, Stanisław Głąbicki, a także Elżbieta Raźna – przewodnicząca komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki oraz Mirosław Durczyński – radny powiatu konińskiego, uhonorowali najlepszych sportowców i trenerów nagrodami finansowymi, okolicznościowymi statuetekami, odznaczeniami LZS oraz upominkami książkowymi i wydawnictwami promocyjnymi Powiatu Konińskiego.

Podsumowanie roku sportowego 2011