Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy PCK

Dwudziesta edycja Mistrzostw w udzielaniu pierwszej pomocy odbędzie się 27 kwietnia 2012 r. Zawody organizowane są przez Zarząd Rejonowy PCK w Koninie. Od kilku lat przedsięwzięcie wspierają też samorządy Konina i powiatu konińskiego.
 
Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy PCK skierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu konińskiego. Ich celem jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
 
Tegoroczne zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Koninie, przy ul. Staromorzysławskiej 1. Młodzi ratownicy będą musieli wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi. Podczas części teoretycznej zawodów, zmierzą się z pisemnym testem z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy o PCK. Umiejętności praktyczne potwierdzą natomiast podczas specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw wypadkach i innych zdarzeniach Na tym etapie rywalizacji oceniane będzie wykonanie resuscytacji oddechowo-krążeniowej, a także sprawność przeprowadzenia akcji ratującej życie osób poszkodowanych w wypadku oraz szybkość i skuteczność powiadamiania służb ratunkowych.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting