Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

Dobra energia dla wszystkich

Już po raz siódmy 20 kwietnia, w Zespole Szkół Ekonomiczno Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, pod patronatem Starosty Konińskiego, odbędą się obchody Światowego Dnia Ziemi.
 
Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Dobra energia dla wszystkich”. Będą się one odbywać w trakcie trwania Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi ogłoszonego przez ONZ. Tegoroczne działania mają zwrócić uwagę na potrzebę ochrony środowiska poprzez zrównoważone wykorzystanie zasobów energii tradycyjnej, czystsze technologie i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
 
Aby przybliżyć gimnazjalistom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych tę problematykę organizatorzy zaprosili ich do udziału w siedmiu konkursach na:

  • prezentację multimedialną nt. działań podejmowanych dla zmniejszenia emisji CO2,
  • album o alternatywnych źródłach energii,
  • makietę szkoły przyjaznej środowisku,
  • plakat „Woda największym skarbem na Ziemi” oraz „Skutki efektu cieplarnianego”,
  • fotograficzny „Energia przyszłości”,
  • literacki na hasło-rymowankę „Oszczędzaj! Wyłączaj! Świeć przykładem!”,
  • a także dla nauczycieli na scenariusz zajęć nt. „Dbam o środowisko – oszczędzam wodę, oszczędzam prąd”.

 
We wspólnej zabawie wezmą również udział uczniowie szkół gimnazjalnych (Gimnazjum nr 1, 3, 5, 7 w Koninie, w Golinie, w Żychlinie, w Liścu Wielkim, Rychwale, Starym Mieście, Sławsku, Skulsku, Golinie i Tuliszkowie).
 
Uroczystość uświetni wykład Rektora Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie prof. zw. dr hab. inż. Krzysztofa Floriana Wierzbickiego na temat odnawialnych źródeł energii.
 
Podczas obchodów wyłonieni zostaną laureaci konkursów oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs piosenki ekologicznej.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting