Z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego odbyło się 19 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Tematem przewodnim była ocena stanu przygotowań do sezonu letniego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przez organizatorów letniego wypoczynku.

Przedstawiciele komend miejskich Policji i Państwowej Straży Pożarnej, powiatowej inspekcji sanitarnej oraz kuratorium oświaty, przedstawili wyniki kontroli przeprowadzonych w miejscach wypoczynku. Zaprezentowali również propozycje działań prewencyjnych mających na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

Ścisła współpraca między tymi instytucjami, służbami i strażami przyczyniła się do zwiększonej wykrywalności wszelkich nieprawidłowości oraz poprawy jakości usług świadczonych w miejscach wypoczynku w powiecie konińskim.

Z przedstawionych informacji wynika, iż wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczne wakacje młodzieży i dzieci, są w pełni przygotowane do sezonu letniego.

W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji, a także zaproszeni goście.