Powiat Koniński Wicemistrzem Spartakiady Wojewódzkiej

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła II miejsce w XIV Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie Ludowych Zespołów Sportowych Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, która odbyła się 24 czerwca 2012 r. w Żerkowie.

W rywalizacji brały udział drużyny z 17 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Golina, Rychwał, Kleczew i Kramsk. Zawodniczki i zawodnicy z naszego powiatu rywalizowali w grach zespołowych, konkurencjach rekreacyjnych i konkurencjach rodzinnych zajmując następujące miejsca:
- I miejsce - konkurencje rodzinne,
- II miejsce - podnoszenie odważnika 17,5 kg,
- II miejsce - rzuty do kosza,
- II miejsce - rzut beretem na odległość,
- II miejsce - rzut lotkami do tarczy,
- II miejsce - piłka nożna kobiet,
- III miejsce - piłka koszykowa mężczyzn.

Po podliczeniu punktacji z wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński został wicemistrzem Spartakiady. Mistrzostwo przypadło powiatowi średzkiemu, natomiast trzecie miejsce powiatowi szamotulskiemu.

XIV Letnia Wielkopolska Spartakiada LZS