Aktualności 2011

Wielkanocne konkursy, wielkanocne nastroje

Z okazji Świąt Wielkanocnych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie w poniedziałek (29 marca) zorganizowano dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkursy wielkanocne. Pomysł realizowany pod hasłem "Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje" ma na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania kulturą i sztuką nawiązującą do staropolskich zwyczajów ludowych.

Do konkursów "Najpiękniejsza pisanka" oraz informatycznego, które skierowane były do gimnazjalistów, zgłosiło się 11 osób. Wygrała Kamila Miedzińska z Gimnazjum w Rychwale. Drugą pozycję zajęły ex-equo Martyna Kujawa z Gimnazjum w Żychlinie i Ewa Głąb z Rychwała. Trzecie miejsce przypadło w udziale Gimnazjum nr 5 w Koninie. Najlepszymi umiejętnościami w technologii informacyjnej wykazała się Agnieszka Błaszczyk z Gimnazjum nr 1 w Koninie, tuż za nią uplasowała się Magdalena Napierała z Gimnazjum nr 2, a trzecie miejsce zajął Mateusz Ligocki z Gimnazjum w Rzgowie.
W szkolnym konkursie: "Potrawy śniadania wielkanocnego" wzięło udział 21 uczniów z klas Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia Gospodarstwa Domowego. Najsmaczniejszą potrawę śniadania wielkanocnego przygotowała Justyna Wielkopolan z klasy III TH, potrawa Irminy Antoniak z klasy III TH otrzymała drugie miejsce, a Justyny Gużniczak z klasy II TŻiGD trzecie.
Zdaniem organizatorów poziom konkursów był bardzo wysoki i wyrównany, a pisanki oraz potrawy śniadania wielkanocnego wprowadziły wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Konkurs informatyczny pozwolił na pokazanie wzajemnych korelacji -łączenia technologii informacyjnej z tradycją.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele z ZSEU: Teresa Muzykiewicz, Andrzej Midor, Maria Romańczuk, Iwona Smarż i Elżbieta Sell.