Skocz do zawartości

Aktualności 2011

Wraca temat zasilania jezior Budzisławskiego i Wilczyńskiego wodami kopalnianymi z odkrywki Jóźwin.

Jutro w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie odbędzie się narada poświęcona realizacji projektu pn. "Przerzut wód kopalnianych z odkrywki Jóźwin II B do jeziora Budzisławskiego i Wilczyńskiego".
Celem spotkania jest omówienie stanu przygotowań do budowy rurociągu, którym do jezior popłynie woda z odkrywki, a także podpisanie porozumienia z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego w sprawie współfinansowania przedsięwzięcia, którego koszt szacowany jest na blisko 16 mln zł.
Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, inwestycja zostanie sfinansowana w 50 % przez Kopalnię Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, którego udział w kosztach wyniesie 40%. Pozostałe 10 % będzie pochodziło z budżetów samorządów: województwa wielkopolskiego (400 tys. zł), powiatu konińskiego (300 tys. zł), powiatu słupeckiego i mogielnickiego (po 90 tys. zł) oraz 5 % z budżetów gmin zrzeszonych w Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
W naradzie, która rozpocznie się o godzinie 11.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie, powiat koniński reprezentować będą starosta Stanisław Bielik i wicestarosta Małgorzata Waszak.

W sprawie przerzutu wód kopalnianych do jezior Budzisławskiego i Wilczyńskiego.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting