Aktualności 2011

Samorządowcy powiatu konińskiego wspomogą WOŚP

Starostwo Powiatowe w Koninie po raz kolejny weźmie udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na 19. Finał władze powiatu konińskiego przygotowały wiele pozytywnie zakręconych atrakcji oraz darów na licytacje.

- Wpisując się w hasło tegorocznego Finału zdecydowaliśmy się przekazać na licytację "Zakręcony, podniebny lot nad powiatem konińskim" - mówi Stanisław Bielik, starosta koniński.
Oprócz tej atrakcji Powiat Koniński przekaże na licytację rzeźby dwóch pingwinów, pozytywnie nakręconych ptaków, którym nie straszna żadna zima. Rzeźby będą autorstwa Marcina Mielczarka, łódzkiego rzeźbiarza, który w 2010 roku wykonał pomnik Fryderyka Chopina w Żychlinie koło Konina. Ale na tym nie koniec.
- 1 kwietnia, w najbardziej zakręconym dniu w roku, zaprosimy dwie osoby do wspólnej pracy ze starostą i wicestarostą konińskim. Ci, którzy wylicytują największą sumę, nie tylko zakręcą się w fotelu Stanisława Bielika i Małgorzaty Waszak. Otrzymają też specjalny certyfikat "Zakręconego urzędnika o wielkim, przyjaznym sercu" - dodaje Stanisław Bielik starosta koniński.
Jak zawsze nie zabraknie czynnego udziału samorządowców powiatu konińskiego w konińskim finale WOŚP. Powiatowa drużyna VIP-ów weźmie między innymi udział w zakręconej rywalizacji z drużyną wytypowaną przez prezydenta Konina.

Starostwo Powiatowe przekaże też drobne upominki na licytacje prowadzone w „Galerii nad Jeziorem” w Koninie.