Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

"Zielony" wrzesień w powiecie konińskim

Wrzesień stał się „zielonym” miesiącem w powiecie konińskim. Inauguracja osiemnastej edycji akcji "Sprzątanie świata", porządki w lasach,  segregowanie zebranych odpadów, czy sadzenie drzew, to tylko niektóre z przedsięwzięć ekologicznych, realizowanych w tym miesiącu w naszym powiecie.
 
W najbliższą sobotę, ruszy kolejny projekt o charakterze ekologicznym, pn. „Dwa parki - jedno spojrzenie”.
 
Program ten skierowany jest do uczniów i nauczycieli gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu popularyzowanie wiedzy o wartościach przyrodniczych parków krajobrazowych oraz uświadomienie ich roli w ochronie przyrody i edukacji ekologicznej.
 
Czterdzieści dwie osoby uczestniczące w projekcie wezmą udział w wycieczce edukacyjnej oraz warsztatach przyrodniczych na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego i Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.
 
Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Eko-logiczni” w Koninie, a współorganizatorem i głównym sponsorem – Starostwo Powiatowe w Koninie.
 
Organizacji i koordynowania zajęć edukacyjnych na terenie parków podjął się Marek Niezabitowski, inspektor z wydziału ochrony gruntów rolnych, rolnictwa i leśnictwa konińskiego Starostwa, a zarazem prezes Stowarzyszenia.
 
„Mam nadzieję, że dzięki projektowi, jego uczestnicy, nie tylko dostrzegą potrzebę istnienia parków krajobrazowych i poznają zasady ich funkcjonowania ale będą potrafili dokonać wnikliwej obserwacji otaczającej go przyrody i wskazać jej wyjątkowe walory. Na pewno też powiększą swoją wiedzę na temat bioróżnorodności środowiska przyrodniczego własnego regionu” – mówi Marek Niezabitowski.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting