XXVII Ogólnopolski Bursztynowy Rajd Kolarski po Wielkopolsce Wschodniej

W najbliższy piątek rozpocznie się XXVII Ogólnopolski Bursztynowy Rajd Kolarski po Wielkopolsce Wschodniej. W tym roku bazą rajdu będzie Morzyczyn w gminie Wierzbinek.

Organizator - klub turystyczny PTTK w Koninie - przygotował trzy trasy rowerowe o różnym stopniu trudności: Goplańską (Wierzbinek - Przewóz - Ostrowo - Kruszwica - Piotrków Kujawski - Morzyczyn), Śladami Rzepichy (Wierzbinek - Sompolno - Morzyczyn - Noć - Przewóz - Sadlno - Morzyczyn) oraz Grobowców Kujawskich (Wierzbinek - Lubotyń - Izbica Kujawska - Sarnowo - Jezioro Głuszyńskie - Zaryń - Morzyczyn).

Poza podziwianiem powiatu z wysokości rowerowego siodełka, uczestnicy rajdu będą mogli wziąć udział w licznych konkursach sprawnościowych i krajoznawczych.

Rajd odbywa się pod honorowym patronatem starosty konińskiego, prezydenta Konina i wójta gminy Wierzbinek.

Więcej informacji: http://konin.pttk.pl/zapowiedzi/110902.jpg