XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Koninie

XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych odbędą się 3 września 2011 roku na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

W zmaganiach o tytuł najlepszej drużyny OSP w kraju wezmie udział 350 strażaczek i strażaków. Podczas sobotnich zawodów rozegrane zostaną dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza oraz tzw. rozwinięcie bojowe. Rywalizować będzie ze sobą 38 najlepszych drużyn żeńskich i męskich. Nasze województwo, które jest w tym roku organizatorem zawodów reprezentować będą: kobieca drużyna z OSP Lądek, męska drużyna z OSP Dobrów oraz obrońcy II miejsca w kat. mężczyzn - OSP Lądek.
Uroczyste zakończenie rywalizacji odbędzie się o godzinie 18.00.

Zawody poprzedzi koncert "Gospodarze – Gościom".
Artyści z Konina i powiatu konińskiego zaprezentują się w piątek 2 września podczas koncertu w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Powiat koniński reprezentować będą muzycy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Rychwała. Początek koncertu godzina 18:00.

Organizatorami XIII Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP w Koninie są: Komenda Główna PSP, Zarząd Główny Związku OSP RP, Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu oraz Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.